Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: pisarze
rozmiar czcionki:  A A A

Ursula K. Le Guin

2010-11-27 13:18:35
     Ursula K. Le Guin - urodziła się 21 października 1929 roku w Berkeley, Kalifornia - amerykańska pisarka SF i Fantasy. Studiowała na uniwersytecie Kalifornijskim gdzie zdobyła dyplom magistra. Następnie rozpoczęla studia we Francji, tam też poznała swojego męża historyka Charlesa Le Guin. Pobrali się w 1953 roku.

     Ursula literaturą interesowała się od czasów młodości jednak jej pierwsze opowiadania nie zachwycały ich potencjalnych wydawców.
Pierwszym utworem, który przyniósł jej sławę była "Lewa ręka ciemności" za którą dostała nagrodę Hugo i Nebula. W późniejszych latach swojej twórczości jeszcze kilka razy otrzymała te dwie prestiżowe nagrody za swoje powieści.

     Autorka nie ukrywa w swych książkach zainteresowania antropologią, którą zaraził ją jej ojciec, doktorant w dziedzinie antropologi. W swoich utworach przemyca też zafascynowanie ideą anarchistyczną, bardzo dobrze to widać w opowiadaniach "Ci którzy odchodzą z Omelas, Dzień przed rewolucją" oraz "Wracać wciąż do domu". Cyklu ZIEMIOMORZE przyniósł jej największą popularność.

Czarnoksiężnik z archipelagu
Miasto złudzeń
Wydziedziczeni
Inny wiatr

|pal|
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Ursula K. Le Guin

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77