Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Jon Lee Anderson- Che Guevara

2012-01-20 16:40:06
Autor : Jon Lee Anderson
Tytuł : Che Guevara
Wydawnictwo : Amber
Rok wydania : 2008
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : I
Okładka : Twarda
Obwoluta : Nie
Stron : 576
Nakład : b.d.

     Stał się mitem jeszcze za życia i międzynarodowym męczennikiem po śmierci. Był bojownikiem, ikoną studenckich rewolt, strategiem, filozofem, lekarzem, przyjacielem Fidela Castro, a przede wszystkim rewolucjonistą. Jego marzenie było imponujące: raz na zawsze pokonać nędzę i niesprawiedliwość na drodze zbrojnej rewolucji. Oddawał mu się z fanatycznym zapałem i zapłacił za nie najwyższą cenę.

     Kim był człowiek, który w wieku 36 lat porzucił żonę i pięcioro dzieci, zostawił honorowe obywatelstwo i urząd ministra castrowskiej Kuby, by wywołać rewolucję kontynentalną? Co spowodowało, że potomek argentyńskich arystokratów, absolwent studiów medycznych, postanowił zmienić świat? I czy po latach można rozwiązać niewyjaśnioną wciąż zagadkę, gdzie pochowano okaleczone ciało Che?

     Jon Lee Anderson miał wyjątkową możliwość wglądu w kubańskie archiwa. Zdobył zaufanie wdowy po Che, Aleidy March, która nigdy wcześniej nie wypowiedziała się oficjalnie o swoim zmarłym mężu. Dotarł do niepublikowanych dokumentów: osobistych dzienników i listów Che. I stworzył trzymającą w napięciu, sensacyjną opowieść o Erneście "Che" Guevarze, o rewolucji, tajnych operacjach i walce o władzę. Od rewolucyjnej Hawany i Algieru, przez pola walki w Boliwii i Kongo, Ośrodki władzy w Moskwie i waszyngtonie, po kryjówki uchodźców w Miami, Meksyku i Gwatemali, szedł tropem legendy, która rozpala wyobraźnię kolejnych pokoleń. Wciąż żywego mitu Che - Romantycznego idealisty i bezwzględnego kata. Człowieka, który stał się symbolem żarliwego buntu przeciwko niesprawiedliwości, choć w imię tego buntu dowodził plutonami egzekucyjnymi.

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Jon Lee Anderson- Che Guevara

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77