Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Imieniny Jana Kochanowskiego - foto

2012-06-26 15:33:02
     W Noc Świętojańską Bibliotekę Narodowa postanowiła urządzić imieniny. Nie byle kogo, solenizantem był bowiem Jan Kochanowski. Na imieninach licznie przybyli niżej wymienieni w kolejności przypadkowej : aktorzy (wzięli udział w meczu poetyckim), pisarze (spotkania z czytelnikami), wydawnictwa (z ofertą), antykwariusze ( bo tak! ), oraz tłumnie przybyli mieszkańcy "stolycy". Dużym zainteresowaniem spotkał się mecz poetycki rozegrany pod lipami. Mecz był konkursem na wykonanie fraszek solenizanta. W szranki stanęli : Krzysztof Materna, Piotr Fronczewski, Marian Opania, Janina Paradowska, Olga Bołądź, Magda Boczarska, Rafał Zawierucha, Rafał Bryndal, Mirosław Zbrojewicz, Wiktor Zborowski i Adam Krawczuk.
      Wygrała drużyna Materny, ale nagrodzeni zostali wszyscy. Każdy z uczestników meczu obdarowany został lipą, która później została posadzona w wyznaczonym miejscu.
     W urokliwych alejkach Parku Krasińskich rozstawiono namioty dla wystawców, których stawiło się ponad 60. Miedzy nimi nie mogło zabraknąć antykwariuszy spod znaku KDK. Hitem okazało się stoisko z tanią książką. Jednak w narodzie głód literatury jeszcze istnieje, a impreza ta wydatnie to potwierdziła. Poniżej prezentujemy kilka fotek z fantastycznych imienin Jana Kochanowskiego.

|mg|
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Imieniny Jana Kochanowskiego - foto

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77