Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Elin Hildebrand - Piękny dzień

2014-08-04 15:06:33
Autor: Elin Hildebrand
Tytuł : Piękny dzień
Wydawnictwo : Między Słowami
Rok wydania : 2012
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie : 1
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 406
Nakład : b.d.

    Ślub - jeden z piękniejszych dni w naszym życiu. Planowany nieraz latami, obmyślany z najdrobniejszymi szczegółami, wymarzony. Chcielibyśmy, by wtedy wszystko było idealnie po naszej myśli. Ale... Ile rzeczy po drodze może się zepsuć? Ile nieprzewidzianych sytuacji może nas niemiło zaskoczyć?

     "Piękny dzień" Elin Hilderbrand to książka, której głównym motywem jest właśnie ślub. Jenna, najmłodsza córka Carmitchelów, przed śmiercią matki dostaje od niej notatnik, w którym matka daje jej wskazówki, jak powinna wyglądać idealna uroczystość zaślubin. W wypełnieniu woli matki pomaga jej starsza siostra Margot, najbliższa rodzina i przyjaciele. Choć wydaje się, że w kwestii organizacyjnej cała ceremonia jest dopięta na ostatni guzik, po drodze zdarzają się wypadki, których matka Jenny nie przewidziała w swoim notatniku, a które o mały włos doprowadzają katastrofy.

    Ślub głównej bohaterki jest okazją do opowiedzenia losów innych bohaterów. Autorka, opisując ich perypetie życiowe, w świetny sposób pokazuje kapryśność losu, skutki nieodpowiednich decyzji i trud układania sobie życia na nowo po kryzysach życiowych. Mamy tu cierpienie po stracie czy odejściu najbliższych, ale też gorący romans i miłość uwieńczoną przysięgą małżeńską. Mamy trud wychowania dzieci i radość z tego, na jakich ludzi wyrosły. Gigantyczne spektrum uczuć i emocji oraz duża dawka pozytywnej energii.

    "Piękny dzień" niewątpliwie jest książką o miłości. Autorka ukazuje jej różne oblicza - partnerską, rodzicielską, przelotne zauroczenie i tę myloną z przywiązaniem. Sposób, w jaki to robi, skłania do refleksji ale też wzrusza i bawi. I mogłoby się wydawać, że lekko i przyjemnie napisana książka będzie tylko kolejną płytką opowiastką. Jednak w tym przypadku czytelniczki mogą być miło zaskoczone.

Iza Majek


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Elin Hildebrand - Piękny dzień

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77