Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Wendy Welch - Księgarenka w Big Stone Gap

2014-11-17 13:43:03
Autor: Wendy Welch
Tytuł: Księgarenka w Big Stone Gap
Wydawnictwo : Black Publishing
Rok wydania : 2014
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie : 1
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 303
Nakład : b.d

To chyba książka, której lektura ucieszyła mnie w ciągu ostatnich lat najbardziej. I jedna z najważniejszych zawodowo dla antykwariuszy, sprzedawców książek używanych która napisano.

Wyobraźcie sobie historię dwojga ludzi po przejściach, humanistów którzy szukają na siebie pomysłu, otwierają wiec niewielką księgarenkę z książkami używanymi (w Polsce byśmy napisali Antykwariat).

I choć czasy ciężkie bo mamy te wszystkie zdobycze techniki plus wielkie sieci księgarskie, amazony, spadki czytelnictwa itp. To oni odnoszą sukces. Nie, nie w sensie Forbsa, nie zostają najbogatszymi ludźmi USA czy nawet swojego małego miasteczka zagubionego gdzieś na amerykańskiej prowincji. Ich sukces to to, że robią to co lubią, że utrzymują się na rynku, zdobywają i utrzymują klientów, a najważniejsze, że pracują w książkach.

I choć to daleko od Polski bo aż w samej Ameryce. Okazuje się, że życie antykwariusza jest strasznie podobne. Pewnie gdyby wziąć górnika z Appalachów (rzecz dzieje się w górniczej okolicy Appalachów) i polskiego górnika ze Śląska to ich praca i życie bardziej by się różniły niż praca i prowadzenie antykwariatu w Polsce i w Big Stone Gap.

Nawet książki którymi handlują i to zarówno te tytuły, które są bestsellerami jak i te które umierają to właściwe te same co u nas.

Naprawdę niewiarygodne.

Jeśli wiec marzysz o tym by zostać antykwariuszem albo po prostu lubisz ciepłe historyjki o tym, że na tym zaganianym świecie jest jeszcze miejsce na spokojną pracę wśród normalnych sympatycznych ludzi, koniecznie zajrzyj do księgarenki Jacka i Wandy Welschów w Big Stone Gap. Na początek możesz kupując ich książkę.

|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Wendy Welch - Księgarenka w Big Stone Gap

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2020 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77