Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Krzysztof Stanowski - SZAMO

2017-02-23 18:06:26
Autor: Krzysztof Stanowski
Tytuł: SZAMO
Wydawnictwo : Buchmann
Rok wydania: 2016
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : b. d.
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 295
Nakład: b.d.
 
Trudno nazwać tą pozycję książką wspomnieniową to raczej zbiór anegdot i dykteryjek, które podyktował dziś już trochę zapomniany bramkarz m.in. warszawskiej Legii z okresu jej triumfów lat 90-tych Grzegorz Szamotulski. Ponieważ podobnych pozycji piłkarzy z tego samego okresu (Kucharski, trener Wójcik, Kowalczyk) ostatnio się pojawiło na rynku wiec trudno powiedzieć czy ta książka jest lepsza czy gorsza od innych. Na pewno jest napisana dla określonego targetu i wielkiej literatury się nie spodziewajmy. Mnie wciągnęła przypadkiem wcale jej bowiem nie zamierzałem czytać, po prostu ją przekartkowałem gdy wpadła mi w ręce. A że pisana luźno, z dużą ilością dialogów to i szybko się czyta.
Co do samej treści to nie wiem czy opowieści są prawdziwe czy podkoloryzowane by się lepiej je lepiej "łykało", ale ja tak sobie ten świat polskiego piłkarstwa tamtych lat wyobrażam. Pomieszanie prostoty, chamstwa, alkoholu, ale i dużych pieniędzy. I jak sam autor przyznaje dziś coraz trudniej znaleźć takie indywidua czy to na boisku czy w szatniach jak Pisz, Hajto, Kowalczyk czy właśnie Szamotulski. Pytanie tylko czy to lepiej czy gorzej?
Lektura na lekkie wieczory, wakacje raczej dla mężczyzn ok 40-tki pamiętających tamtych ludzi i tamte mecze. Starsi i młodsi chyba się nie wciągną. Pomijam oczywiście "prawdziwych" kibiców.

|Szat|

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Krzysztof Stanowski - SZAMO

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77