Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: bohaterowie
rozmiar czcionki:  A A A

Ikar

2011-03-02 17:29:06
     Ikar - w mitologii greckiej młodzieniec, syn rzeźbiarza Dedala. Mimo ostrzeżań ojca podczas lotu wzbił sie bardzo wysoko, słońce roztopiło wosk, którym zlepione były skrzydła, i Ikar spadł do morza. Był zbyt pewny siebie, nie wierzył, że może mu się coś złego przytrafić. Zlekceważył rady doświadczonego i mądrego ojca. Porzucił przezorność i zdrowy rozsądek, gdy poczuł smak wolności w podniebnych przestworzach, całkowicie pochłonął go lot. Był wrażliwy, nie potrafił pohamować zachwytu, zapomniał co jest celem lotu, fascynował go sam lot. Ikar to bardzo ważna postać w mitologii, pierwszy lotnik, pasjonat. Był tez ciekawy świata, umiał docenić piękno, był odważny, umiał dla wielkiej sprawy zaryzykowac nawet życiem. Stracił je, ale przed śmiercią zakosztował przeżyć, jakich nie zaznał inny człowiek.
    
     O ludziach, których łączy z Ikarem pasja poznawania świata, dążenie do rzeczy wielkich, gotowość do podejmowania ryzyka, mówimy, że prezentują postawę ikaryjską.

Czytaj także: Dedal.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2020 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77