Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Warszawskie Targi Książki - podsumowanie

2010-05-17 15:16:13
     Jedna impreza, 4 dni, 312 wystawców, ok 1,5 tysiąca osób obsługi, kilka tysięcy tytułów, ok. 30 tysięcy odwiedzających. To wstępny bilans zakończonych właśnie 1 Warszawskich Targów Książki. Pierwszych, ale już na pewno wiadomo, że nie ostatnich. Cytując klasyka "Narodziła się nowa świecka tradycja".
     Motywem przewodnim WTK miały być rozwiązania technologiczne i wizja przyszłości książki jako wydawnictwa elektronicznego. Jednak lepiej pasującym hasłem do zakończonych targów byłoby "Tradycja i nowoczesność". Bo jak inaczej nazwać impreze na której zgodnie obok siebie są wydawcy książek nowych, jak i antykwariusze sprzedający książkę używaną ? Nokia, która prezentuje wysokiej klasy sprzęt elektroniczny do słuchania audiobooków, a obok sprzedawca płyt winylowych ?
     Oddać trzeba, że targi pod każdym względem należy uznać za udane. Biorąc pod uwagę, że idea zorganizowania 1 Warszawskich Targów Książki powstala zaledwie 3 miesiące temu, to sukces został osiągnięty i to przez duże "S". Firma Murator i udziałowcy stanęli na wysokości zadania i zapewnili imprezie odpowiednią oprawę jak i znakomity zestaw wydawców oraz wystawców okołoksiążkowych. Dodatkowym atutem imprezy była plejada znakomitych pisarzy, którzy podpisywali swoje książki. Targi odwiedziła też duża ilość osób znanych z telewizji czy programów radiowych. Debiut WTK wypadł znakomicie i jest to zapewne debiut roku w branży targowej. Jaka odpowiedź będzie i czy wogóle będzie ze strony Międzynarodowych Targów Książki ?
     Przypominamy, że już w czwartek 20 maja rozpoczynają się 55 MTK. Część wystawców z WTK będzie na MTK, ale główne firmy odpuszczają sobie uczestnictwo w targach Ars Polony. Powód ? Zbyt wysokie ceny, słaba jakość obsługi, archaiczne metody pracy. Nie chcielibyśmy być zlym prorokiem, ale mamy nieodparte wrażenie że 55 Międzynarodowe Targi Książki będą ostatnimi.
|mg|
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Warszawskie Targi Książki - podsumowanie

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
dlaczego na żadnym zdjęciu nie ma tego co na targach było najlepsze? - Hostessy :D
kolczasty 2010-06-24 17:03:34

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77