Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: książka tv
rozmiar czcionki:  A A A

Kabaret OT.TO - Książka

2011-01-04 18:35:36


     Świetna piosenka z czasów świetności Kabaretu OT.TO. Warto zauważyć, że wśród publiczności siedzi "pisarz" Krzysztof Ibisz :)

|mg|
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Kabaret OT.TO - Książka

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.


Ajschylos

2010-08-23 17:29:28
     Aischylos z Eleusis, Eschyl  (525 - 456 p.n.e.) był najstarszym z trzech wielkich obok Sofoklesa i Eurypidesa tragików ateńskich i właściwym twórcą tragedii greckiej; wprowadził na scenę drugiego aktora, przyczynił się do rozwoju dialogu i akcji scenicznej, ograniczył rolę chóru, wprowadził do tragedii akcję dziejącą się poza sceną. Wcześnie rozpoczął działalność dramatopisarską: po ukończeniu 25 roku życia (w okresie 70 Olimpiady w latach 499 - 496 p.n.e.) rywalizował podobno w konkursie tragicznym z Pratinasem i Choirilosem, a pierwsze zwycięstwo odniósł w roku 484 p.n.e. W sumie 13 razy zdobywał doroczną nagrodę ateńskich igrzysk teatralnych. Około roku 476 p.n.e. na zaproszenie tyrana Syrakuz, Hierona I, wyjechał na Sycylię na uroczystości związane z założeniem miasta Etna - podobno wystawił tam swój dramat Etnijki. Według legendy zginął, gdy orłosęp brodaty zrzucił na jego łysą głowę żółwia sądząc, że to kamień, którego skorupę można rozłupać. Ajschylos w swych utworach zdołał się wznieść na wyżyny poezji. Twórczość Ajschylosa to mniej więcej 90 utworów: około 70 tragedii i 20 dramatów satyrowych; do naszych czasów przetrwało w całości zaledwie 7 sztuk: Persowie (wystawiono 472 p.n.e.), Siedmiu przeciw Tebom (wystawione w 467 r. p.n.e.), trylogia tragiczna Oresteja: Agamemnon, Ofiarnice (Choephoroi), Eumenidy (wystawione w 458 r. p.n.e.), Prometeusz w okowach (wystawiono 458 p.n.e.).
|aza|
 
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
 
Nasza ankieta
Kto jest najwybitniejszym autorem kryminałów z okresu PRL ?
 
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2018 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77