Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Stare Cmentarzysko w nowym miejscu.

2011-11-12 08:59:09
     W nowym punkcie, znanego nam z poprzedniech edycji Cmentarzyska Zapomnianych Książek spotykamy Waldka Szatanka, organizatora.

pk.pl: Dzień Dobry. Waldku dlaczego zmiana miejsca, ludzie chyba przyzwyczaili się do Buw'u, a tu teraz Bemowo ?

W.S.
: W Buwie zawsze byliśmy tymczasowo, tak naprawdę tylko dzięki uprzejmości Hula Kuli, która udostępniała nam lokal na preferencyjnych warunkach, w tym miejscu bowiem normalnie nigdy by nie było nas stać na wynajęcie takiego lokalu. W tym roku właściciel miał już inne plany i musieliśmy szukać nowej lokalizacji . Po drugie uznaliśmy że czas na zmiany. Dlaczego Bemowo? Przyznaje że trochę przypadkowo? Wierze jednak, że to ciekawa okolica, dobrze skomunikowana z resztą miasta i co ważne wydaje się, że Cmentarzysko tak lekko ukryte, jest bliższe Barcelońskiemu pierwowzorowi.

pk.pl: Jakie w takim razie oczekiwania w stosunku do nowej lokalizacji? Czy trzecia odsłona CZK ma szansę zagościć Warszawie na dłużej?

W.S.: Planując nową edycje akcji chcieliśmy coś zmienić. Szczególnie zależało nam by spróbować Cmentarzysko zakotwiczyć gdzieś na dłużej . Żeby stworzyć miejsce gdzie ludzie będą mogli regularnie co parę tygodni, miesięcy czy raz na rok wpadać bez zastanawiania się czy akcja nadal trwa. Dlatego ważne było by nowy lokal dawał szanse na trwałe istnienie. Niestety czasy mamy takie że kultura musi się utrzymywać sama. Nieduży lokal na obrzeżach miasta - to jedyna szansa dla taniej, używanej książki - smutne ale prawdziwe.

pk.pl: Co jeszcze oprócz miejsca ulegnie zmianie? Wprowadzacie jakieś nowe zasady? Można spodziewać się jakichś nowości?
 
W.S.: Przede wszystkim nowy lokal jest dużo mniejszy, kameralny można by powiedzieć. W związku z tym ograniczona jest jego przepustowość. Myślę, że by zachować minimum komfortu klientom, na raz trudno będzie wpuścić więcej niż 20-25 osób. To wymusza  też inne podejście do dorzucania książek. Będziemy codziennie dokładać nowe książki niejako "do pełna"  (w miarę ubywania ), a i tak mamy zapasów na kilka tygodni i to przy założeniu pełnego wypełnienia czytelnikami. Liczymy że to zachęci do regularnego odwiedzania Cmentarzyska. Ponadto zmieniamy godziny otwarcia, i tak w Poniedziałki, Środy i Piątki cmentarzysko otwarte będzie w godz. 12.30 - 19.00, we Wtorki i Czwartki w godz. 10.00 - 16.30,  a w Soboty - 10.00 - 13.00. Niedziela - nieczynne.

pk.pl: Wiemy też, że nowy punkt CZK to tylko jedna z ostatnio otwartych placówek KDK. Tak jak obiecywałeś po pierwszym Cmentarzysku sieć się rozwija. Powiedz, gdzie teraz można znaleźć książki spod znaku KDK i co one oferują.

W.S.: Tak, cały czas staramy się być blisko klientów i dlatego rozwijamy sieć Książki dla Każdego. Oprócz znanych już lokalizacji doszło właśnie Bemowo i to razy dwa bo oprócz Cmentarzyska na którym właśnie gościmy od przeszło miesiąca działa również punkt na ul. Bolkowskiej 2B w ramach sklepu "Gust i Smak". Planujemy też rozwijać nasz nowy pomysł zwany roboczo "Regał Antykwaryczny", tzn. w miejscach typu kawiarnie będą się pojawiać regały z książkami używanymi. Można je tam poczytać na miejscu, ale można też taką rozpoczętą lekturę skończyć w domu kupując interesującą książkę. Dwa pierwsze takie miejsca już istnieją. Od pół roku w "Etno Cafe" na ul. Kredytowej, a drugie właśnie rusza w kawiarni "Kawałek Spokoju" na ul. Oboźnej w okolicach Uniwersytetu. Książki w tych punktach będą lekko profilowane i tak w Etno znajdziemy duży wybór książek o tematyce etnograficznej czy kulturoznawczej, a na Oboźnej zaś wszystko to co może się przydać studentowi.

pk.pl: I na koniec standardowe pytanie, jakie plany na przyszłość ??

W.S.:  Przetrwać kryzys......  A tak na poważnie dalej się rozwijać. Internet, sieć sklepów, uczestnictwo we wszelkich imprezach około książkowych typu targi czy kiermasze. Moim marzeniem jest by wszędzie tam gdzie jest książka antykwaryczna było KDK. Poważnie zastanawiamy się też nad wprowadzeniem do oferty najlepszych pozycji z nowości wydawniczych. Prowadzimy nawet na ten temat rozmowy z jednym z największych sprzedawców książek w Polsce. Którym? A to niestety na razie tajemnica ?..

pk.pl: Dziękujemy.

Zdjęcia CZK - Źródło własne. 
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Stare Cmentarzysko w nowym miejscu.
Wywiad z Waldemarem Szatankiem, organizatorem Cmentarzyska Zapomnianych Książek.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
 
Nasza ankieta
Kto jest najwybitniejszym autorem kryminałów z okresu PRL ?
 
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2018 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77