Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Mała czy wielka miłość ...do antykwariatu

2011-03-04 11:18:04
     W zalewie masowo ostatnio powstających w naszej kinematografii komedii romantycznych odkryliśmy jedną której nie możemy pominąć na naszym portalu.

     "Mała wielka miłość" koprodukcja polsko-amerykańska opowiadającą o trudnym związku i rodzącej się miłości miedzy młodym amerykaninem, a polką. Na jej tle pokazana jest Polska i jej mieszkańcy (z reguły nie do końca rozumiejący inny język niż ojczysty).  W role Iana, młodego playboya z Kalifornii - który przyjeżdża do Warszawy na wieść o ciąży Joanny (studentki z Polski z którą romansował w USA), wciela się znany z "Blair Witch Project" - Joshua Leonard. Joannę, jego polską miłość, gra Agnieszka Grochowska znana nam choćby z filmów "Warszawa" czy "Tylko mnie kochaj". Film i historia, którą opowiada nie zrobiłaby na nas wielkiego wrażenia gdyby nie to że ojciec Joanny (grany przez Mikołaja Grabowskiego) za pieniądze zarobione przez córką na zaoceanicznych saksach otwiera ?Antykwariat ! 

     Jest dość specyficznym antykwariuszem, który tak kocha książki, że klientów traktuje jak intruzów. Zniechęca ich, podnosi ceny w trakcie negocjacji, najchętniej w ogóle nie wpuszczałby ich do środka. W scenach granych w antykwariacie widzimy tysiące woluminów,  dziwne tylko że autorzy filmu postąpili z nimi tak jak robi się to w scenach sklepowych i poodwracali wszystkie książki grzbietami do tyłu, tak że nie możemy rozpoznać tytułów zgromadzonych pozycji. Na szczęście kilka książek "gra" większe role  i dzięki temu poznajemy ich autorów i tytuły.

     Wnętrz do zagrania filmowego antykwariatu użyczył nieistniejący już dzisiaj, a swego czasu największy warszawski antykwariat "Pałac Starej Książki", mieszczący się w budynku starego przedszkola na ul. Działdowskiej. Niestety film nie pomógł antykwariatowi, ani antykwariat filmowi i tak  "Mała Wielka Miłość" i "Pałac Starej Książki" znane są dziś tylko znawcom tematu.

|ws|
 
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Mała czy wielka miłość ...do antykwariatu

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77