Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Rafał Kosik - Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

2014-03-03 13:52:38
Autor: Rafał Kosik
Tytuł : Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy
Wydawnictwo : Powergraph
Rok wydania : 2013
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : b. d.
Okładka : Twarda
Obwoluta : Nie
Stron : 500
Nakład : b. d.

     Rafał Kosik powraca w najlepszym stylu. Pod dwóch trudnych, nieco zagmatwanych tomach o Alternautach Felix i przyjaciele w najnowszym tomie "Nad Czerwoną Hańczą" przeżywają "zwykłe" przygody nastolatków w ich wieku. O ile coś w ogóle w życiu Neta, Niki i Felixa możemy uznać za "zwykłe".

     Zbliża się koniec roku szkolnego w gimnazjum im prof. S. Kruszewskiego. W ten wiec typowy szkolny okres ostatnich zaliczeń wkrada się jednak kilka czynników nietypowych. Przede wszystkim pojawia się grupa nastolatków z najróżniejszych krajów świata, którzy w ramach wymiany międzyszkolnej odwiedzają Polskę i mieszkają u uczniów klasy 2A. Książka warta jest już lektury tylko po to by poznać jakie mogą wyniknąć historię z takiego zderzenie międzykulturowego. Szykuje nam się również wycieczka szkolna na Suwalszczyznę gdzie w luksusowym pensjonacie młodzież ma odpocząć po cało rocznych trudach. Nasza paczka zaś szykuje specjalnego robota (Bulbota), który ma im pomóc wydobyć skarb zatopiony w miejscowym jeziorze.

     Łatwo się domyśleć, że ten piękny plan nie przebiegnie bez zakłóceń. Luksusowy pensjonat zamieni się na spartański obóz przetrwania. Nasza trójka zostaje rozdzielona, Net zostaje w Warszawie. Felix i Nika muszą się w głuszy zmierzyć nie tylko z brakiem udogodnień cywilizacyjnych. W niewyjaśnionych okolicznościach zaginie klasowa "cicha myszka" Zosia.
Nad całością unosi się widmo znienawidzonej reporterki Ilony Boguckiej i jej politycznej sprzymierzeńczyni Andżeliki Osmozy znanej nam już z "Orbitalnego Spisku".

     Wątki tylko wam sygnalizuje, żeby nie odbierać radości lektury i odkrywania rozwiązania różnych tajemnic. Dodam tylko, że jak zwykle autor serwuje nam wiele smaczków, zaś mnie dodatkową radość sprawiły zmiany, które miejmy nadzieje na stałe zagoszczą w szkole, szczególnie przemiana nauczyciela wf-u CyBorka oraz niezapomnianego dyrektora mgr Janusza Stokrotki.

|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Rafał Kosik - Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Juliusza Stokrotki*
Anonim 2014-03-11 18:55:06

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77