Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Krzysztof Osiejuk - Kto się boi angielskiego listonosza?

2014-12-03 14:39:02
Autor: Krzysztof Osiejuk
Tytuł: Kto się boi angielskiego listonosza?
Wydawnictwo : Klinika Języka
Rok wydania : 2014
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : 1
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 168
Nakład : b.d.

Autor książki to w pewnym sensie człowiek sukcesu. Przez większość życia uczył języka angielskiego na prywatnych lekcjach lub w ramach prywatnych szkół języka, a także w liceum. Prawdopodobnie nigdy byśmy o nim nie usłyszeli gdyby nie zaczął prowadzić bloga. I nie był to wcale blog nauczycielski, ale polityczny. Blog ten doprowadził go bowiem do... bezrobocia. Większość uczniów zrezygnowała z jego usług i w pewnym momencie został on i jego czytelnicy. Być może większość z nas by się poddała, ale pan Osiejuk postanowił sprawdzić się na nowym dla siebie polu. Wydał najpierw jedną książką potem drugą. Recenzowana jest czwartą w jego dorobku i na tym nie poprzestaje. I to wszystko w zaledwie 5 lat.

O czym jest ta książka? Najkrócej mówiąc o uczeniu angielskiego. Autor stawia sobie skromne zadanie napisania najlepszej polskiej książki do nauczenia się języka angielskiego. Książka liczy 166 stron składa się z krótkich kilkustronicowych rozdziałów i kończy testem. Bez klucza. Ktoś powie niemożliwe! A może jednak?

Największą zaletą książki jest oprócz gawędziarskiego stylu samego autora jego ogromne doświadczenie. Widać za każdym razem, że to o czym mówi "przetestował" na uczniach i przedstawia nam tę wersję, które zdała egzamin na najbardziej opornych. Dzięki temu dopóki nie przechodzimy do praktycznej strony zagadnienia wydaje się to wszystko jasne i łatwe. Kiedy jednak już pojawiają się przykłady ja osobiście czasami miałem problem z ich rozwiązaniem.

Dla kogo jest ta książka? Najprościej można by było powiedzieć, że dla wszystkich, którzy języka angielskiego się uczą, zamierzają uczyć lub się uczyli i chcieliby sobie co nieco odświeżyć. Myślę jednak, że głównym adresatem są licealiści przygotowujący się do matury z języka. Książka zawiera całą masę praktycznych wskazówek jak podejść do egzaminu by go najlepiej zdać. Autor jest też egzaminatorem prac maturalnych i ma wiele do zaoferowania.

Czy po przeczytaniu książki będziemy ekspertami z języka angielskiego? Zdecydowanie nie!
Książka jednak pozwoli nam lepiej poczuć się w języku angielskim, niektórych wyleczy z niepotrzebnych kompleksów, a tych którzy chcą się naprawdę nauczyć angielskiego właściwe ukierunkuje.

Grzegorz Liczner


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Krzysztof Osiejuk - Kto się boi angielskiego listonosza?

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Męczący styl, chaotyczny tok wypowiedzi i co najgorsze zupełnie nic do przeczytania , swobodne dywagacje niby o jezyku ,troche o uczniach, wydawnictwach, niby o gramatyce ( tego nie więcej w sumie niz kilka stron w całej ksiązce) ale tak naprawdę o niczym.
Przeczytany 2018-03-11 22:27:23

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77