Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Eric-Emmanuel Schmitt - Tajemnica pani Ming

2014-03-12 14:59:42
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Tytuł : Tajemnica pani Ming
Wydawnictwo : ZNAK
Rok wydania : 2014
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie : 1
Okładka : Twarda
Obwoluta : Nie
Stron : 80
Nakład : b.d.

     Nie znam zbytnio twórczość Ericha Emanuela Schmitta, ale wiem, że jest dość popularna. Szczególnie "Oskar i pani Róża". Wydaje się również niezłym pomysłem komercyjnym gdyż dzieła tego francuskiego autora nie grzeszą zbytnią grubością zaś ceną są zbliżone do normalnych pozycji.

Nie o grubość utworu wszak w literaturze idzie, a o to co sobą niesie wiec z tego nie wypada czynić zarzutu.
Nie wypada również czepiać się pomysłu , sposobu narracji oraz pewnej maniery pisania (jak dla mnie brzmi to podobnie jak u Coelho w "Alchemiku") - wszak jak się komuś nie podoba taki styl są tysiące innych pisarzy na świecie.
Wiec się nie czepiam, ale też to nie moja bajka. Dlaczego ? A otóż mi kojarzy się ten pomysł z amerykańskimi poradnikami sukcesu. Mają inspirować, ale w sumie to banały.
Z drugiej strony są tysiące ludzi, którzy tego potrzebują, którzy być może mniej zgorzkniali ode mnie oczekują właśnie takich recept od literatury. Na to przynajmniej wskazują rankingi bestsellerów.
Tam też ma szanse trafić "Tajemnica Pani Ming" ponieważ to dobrze napisana pogodna książka. Czyta się ją łatwo i przyjemnie.
Europejczyk, współczesny konkwistador penetruje Chiny by wycisnąć z nich maksimum zysku dla swojej korporacji - sprzedawcy zabawek. Będąc zapracowanym lekkoduchem gubi pewną wartość - chęć posiadania dzieci i rodziny. Wręcz ucieka przed nienarodzonym swym dziecięciem. O tym co ważne musi mu wiec przypomnieć ktoś wydawało by się absolutnie nie predysponowany do tej roli - stara Chinka - pani Ming pracująca jako "babcia klozetowa" w luksusowym hotelu. Opowiadając mu o swoim życiu, pomoże mu ułożyć jego.

|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Eric-Emmanuel Schmitt - Tajemnica pani Ming

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77